ایمان میقانی منو

لینک

پولشماری برای اندروید !

اگر کمی حافظه کوتاه مدتتان بلنگد ، مثل بنده توی پول شمردن باید دائم ری استارت کنید ! همین مساله باعث شد تا ببینم کارمندای بانک چطور پول میشمارن .

خیلی از بانک ها به خصوص دولتی ها شمارش تعداد اسکناس را گردن پولشمار می انداختن و بعد با یه ماشین حساب … تق تق تق  … تعداد ضب در رقم و جمع ارقام  و تمام . اما توی چند تا از بانکهای خصوصی دیدم بعد از شمارش تعداد اسکناس ها ، اون تعداد رو توی سیستم وارد می کنن و سیستم براشون محاسبه میکنه ، دیگه ماشین حسابی در کار نبود ، یه روش استاندارد و جالب بود .

خوب برای شروع خیلی ساده با یه فایل اکسل این پولشمار ساخته شد ، اما فکر کنید هر دفعه لازم باشه سیستم روشن کنید تا پول بشمارید ! فاجعه است . یا اصلا توی بانک که نمیشه سیستم برد یا بشه هم نمیشه هی لب تابو در آورد و … داستانی برا خودش . خوب پس چی بهتر از دوست و همراه همیشگی : تلفن همراه !

همه اینها ماجرای یه اپ دوست داشتنی به اسم پولشماره ، اپلیکیشنی که تا به امروز بیشتر از ۴۰۰۰ کاربر داره با محبوبیت ۴ ستاره .

کار کردن با پولشمار ساده است ، تعداد اسکناسها رو میشمارید و توی کادر وارد می کنید . بعد پولشمار به شما میگه چند تومن پول دارید !

اما فقط این نیست ، یه مشکل دیگه هم داشتیم . حالا این چند تومن مون ، چند ریاله ؟؟ پاسخ این مصیبت رو هم دادم ، و همون موقع هم به تومن و هم به ریال ( به حروف ) جمع مبلغ رو نشون میده تا اگه خواستی تو فیش بانکی مبلغ رو بنویسی ، آسوده و مطمئن باشی .

کمی بعد تصمیم گرفتم تا یک چک یار هم بهش اضافه کنم .

مثلا وقتی قصد نوشتن چک دارید ، و باید رقم چک شما ۲۵۶۳۰۰۱۰ تومن باشد چه می کنید ! هیچی توی چک یار وارد می کنید تا بهتون بگه : ۲۵۶ میلیون و ۳۰۰ هزار و صد ریال ! یه چک بدون خط خوردگی و پشت نویسی !

در قسمت اسکناس های تقلبی هم ابتدا قصد بر این بود تا با استفاده از نور بنفش ، کار اشعه فرا بنفش رو انجام بدیم ! خوب تستها همه شکست خورد ، چون نور صفحه کیفیت صفحه و…. همه ممکنه یاعث خطا در نتیجه بشه و بعلاوه نور بنفش که فرا بنفش نیست که ! و چاره ای نمود جز اینکه بر اساس استناد به اسناد بانک مرکزی مشخصه های پولها رو با تصویر واضح نمایش بدیم .

خوب آخر کار هم یه راهنما نوشتم و گذاشتم توی اپلیکیشن ! و تمام …

یه لطف بازخورد نظر خریداران ، بک گراندها و … رو به خواست اونها اصلاح کردم . و چندی بعد هم ، با ورود تراول های صد هزار تومانی یک ویرایش جدید حاوی این اسکناس به اپلیکیشن اضافه شد .

شما هم می تونید آخرین نسخه برنامه پولشمار رو دانلود کنید و تجربه خودتون رو با من در میون بگذارید  :

bazargir

The following two tabs change content below.
ایمان میقانی
فیلمسازی که فیلم نسازد، میشود همین وبلاگ نویس پیش رویتان که گاهی سر از برنامه نویسی و گاهی از رسانه در می آورد . این وبلاگ را فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن می دانم .
ایمان میقانی

Latest posts by ایمان میقانی (نمایش همه)

  • با تشکر از ارسال دیدگاه .

    نظر میانه فعال باشد، نیازی به ارسال هر گونه نظرات ارسال شده می باشد .