ایمان میقانی منو

لینک

عشق تعطیل نیست !

عشق تعطیل نیست یا همون کلید عشق یک اپلیکیشن اندرویدی است . اما می خوام قبل توضیح در مورد برنامه ، مقدمه زیر رو بخونید ….

فوریه ۲۰۱۵ با انتشار مقاله و نتایج تحقیقات دکتر ارون در نشریه نیویورک تایمز ، بزرگترین چالش عشق در جهان به وقوع پیوست . چالش جادویی ۳۶ پرسش عشق . پدیده ای که میلیون ها نفر را درگیر خود کرده است .
چالشی که در آن هر دو فردی می توانند ، با درمیان گذاشتن پاسخ ۳۶ پرسش و ۴ دقیقه نگاه کردن به هم عاشق یکدیگر خواهید شد !!
به گفته دکتر ارون : هر دو نفری می توانند عاشق هم باشند !!

منبع : نشریه  نیویورک تایمز

این ویدئو را هم ببینید

خوب پس حالا مطمئن باشید که با یک چالش علمی کاملا موثق طرفید نه با تست های ساده و خنده دار نشریات زرد .

پیشینه علمی سوالات دکتر آرون

دکتر آرون پس از تحقیقات ۲۰ ساله ۳۶ پرسش را به عنوان یک چالش منتشر کرده که هر دو نفری را عاشق هم می کند
بیش از ۲۰ سال پیش،دکتر روانشناس آرتور آرون ، تصمیم میگیرد دو غریبه را در آزمایشگاه خود ،عاشق هم کند .چیزی که او از آن به عنوان عشق مدرن تعبیر میکند . او در این اواخر نتیجه تلاش موفقیت آمیز خود را در قالب ۳۶ سوال مطرح کرد . دکتر آرون اعتقاد دارد :
اگر دو نفر این پاسخ این سوالات را با هم در میان بگذارند ، و پس از سوال آخر ۴ دقیقه به چشمان هم خیره شوند . عاشق یکدیگر میشوند !
به یاد داشته باشید طرح این سوالات و پاسخ به آن ،یک طلسم یا یک سحر نیست که به محض پایان کار شما جادو شوید ! اما به گفته دکتر آرون ، پس از طی این چالش ، میزان احساس و صمیمیت و دوست داشتن به طور مثال زدنی در طول زمان افزایش می یابد .

سوالات در نگاه اول کمی مسخره به نظر میرسد اما زیبایی تمام سوالات به طرح حرفه ای آنها و بیان هزاران نکته و کلید و راز در میان پاسخ ها است .شما شاید به یک سوال جواب می دهید اما در عمل پاسخ به تمام سوالهایی است که در مورد شریک زندگی تان وجود خواهد داشت .
سوالاتی که اکنون ” مندی لن ، نویسنده نیویورک تایمز ” بر اساس تجربه آن ، نه تنها آن را پذیرفته که آن را در نیویورک تایمز منتشر کرد .مندی لن با انتشار این مطلب در اواخر دی ماه ۱۳۹۳ ، در وبلاگ مندی لن ، انتظار داشت تا همان چند صد نفر مخاطب خود را داشته باشد ، اما به ناگاه با ۸ میلیون کاربر مشتاق مواجه شد . بنا براین تصمیم گرفت آن را درنیویورک تایمز منتشر کند . به محض انتشار این مطلب ،تمامی شبکه های تلویزیونی بین المللی از جمله mbc , bbc , … این رویداد را پوشش دادند و اکنون چالش ۳۶ پرسش ، با عنوان سقوط در عشق تمامی دنیا را تسخیر کرده است .
بلافاصله پس از پوشش های تلویزیونی و درخواست فراوان کاربران، اپلیکیشن های انگلیسی زبان متفاوتی در بردارنده این سوالات وارد مارکتهای جهانی شدند . ما همه آنها را بررسی کرده ایم و اکنون قدرتمند ترین برنامه چالش ۳۶ پرسش عشق را ، برای اولین بار به زیان فارسی منتشر کرده ایم .

چرا چالش  ۳۶ سوال شد یک اپلیکیشن ؟

چون جادوی عاشق کردن است ! به گفته دکتر ارون : سقوط در عشق است !

دقیقا در ۲۵ فوریه ۲۰۱۵ ، این خبر اعلام شد ، چند روز بعد اپلیکیشن های تلفن همراه ios ,  android سر از بازار های جهانی در آوردند . فروشهای کم نظیری هم داشتند ، اما در واقع فقط یک صفحه متن بودند . همین …

موضوع جالب و تنوع در ارائه باعث شد کنجکاو بشم ، اول خوشحال سرچ کردم که سوال ها رو به زبان فارسی پیدا کنم ، اما …

هیچ منبع فارسی زبانی این سوال ها را ترجمه نکرده بود . نهایتا ۹ سوال ترجمه شده وجود داشت ! یعنی باید ترجمه هم میکردم !

کار ترجمه که تمام شد ، کد نویسی رو شروع کردم و محض اطمینان از صحت ترجمه متن ها رو سپردم به مدیر آموزشگاه زبان باران ( پیام های بازرگانی  ) .

اپلیکیشن عشق تعطیل نیست به واسطه خلاقیت و سادگی UI و ریزه ابتکاراتش را خیلی دوست دارم . بعلاوه تجربیات جدید و دنبال کردن متد دقیق و رعایت آن توسط اپلیکیشن خود چالش جذابی بود .

در طول چالش دو فاصله ۴ دقیقه ای وجود دارد . اولی برای گپ زدن است و دومی برای خیره شدن به چشم هم .

در اولی تایمر دوار و سرگرم کننده پیش روی کاربر است و در دومی ویبره و صدای هشدار طرفین را آگاه می کند . مبادا گه چشم از هم بردارند .

یک راهنمای تصویری جذاب هم به برنامه الحاق کردم . کلا عادت دارم برای هر چیزی یه راهنما درست کنم .

بالاخره پس از اتمام ، بازار کاربران اندرویدی نسبت به این برنامه کاملا بی تفاوت بود . و استقبال بسیار ناچیز ! اما من همچنان عاشق این اپ هستم .

اینجا لازمه جواب ۲تا سوال متداول رو بدم .

اول اینکه ما در ترجمه سوالات کاملا امانتدار بودیم ، و خوشبختانه هیچ سوالی که منافات با فرهنگ ما داشته باشه در لیست سوالات دکتر ارون نبود . پس هیچ سانسوری در کار نبوده .

دوم اینکه ممکنه بگید سوالا چقد مسخره ان ! شاید حق با شما باشد اما دکتر ارون میگوید : جواب ها هستند که اهمیت دارند ! این یعنی شما باید با جدیت این چالش را دنبال کنید تا به قول دکتر ارون در عشق سقوط کنید .

. تست های عشق می تواند به شما برای قوی کردن پیوند ها با شریک زندگی تان کمک کند. البته این در مرحله ای است که شما شریک زندگیتان را یافته باشید . دکتر آرون مدعی است شریک شما پشت پاسخ این ۳۶ سوال مخفی شده . پس اینها را با او در میان بگذارید !

با این برنامه کلید عشق همراه شماست و عشق تعطیل نیست !

bazargir

 

The following two tabs change content below.
ایمان میقانی
فیلمسازی که فیلم نسازد، میشود همین وبلاگ نویس پیش رویتان که گاهی سر از برنامه نویسی و گاهی از رسانه در می آورد . این وبلاگ را فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن می دانم .
ایمان میقانی

Latest posts by ایمان میقانی (نمایش همه)

  • با تشکر از ارسال دیدگاه .

    نظر میانه فعال باشد، نیازی به ارسال هر گونه نظرات ارسال شده می باشد .