ایمان میقانی منو

لینک

ایمان میقانی

چیستی ؟

راست می گویند که سینما (هنر هفتم ) تلفیقی از شش هنر قبل خود است . فیلمساز که باشی ، مجبوری دستی بر آتش همه هنر ها داشته باشی ، از قضای روزگار دست به رایانه (به یارانه هم دست برده ایم ) هم ببری ، یک آش شوربایی میشود ، که منم !

از خبرنگاری در دوران نوجوانی تا تصویرگری کتاب کودک ، کاریکاتور ، و … رسیدیم به فیلمسازی تجربی .

از تجربه های فیلم سازی تا تاسیس یک موسسه فرهنگی و پایه گذاری رسانه بر خط تلفنی مختص کودکان ( تلفن قصه گو مادربزرگ ) راه کوتاه و سختی در پیش بود . سومین تلفن قصه گوی کشور و قدرتمندترین آنها در زمان خودش ( و اکنون هم )  . همین شد که کرم برنامه نویسی هم به جانمان افتاده . چند سالی است که به جد در زمینه سرویسهای ارزش افزوده فعالم و به یک آرمان فکر میکنم  ( اقتصاد هنر در ایران …) .چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی، کسب مقام در چند جشنواره ، تحقیق و تدریس از جمله فعالیت هایی است که تجربه کرده ام . در زمینه کاری با مجموعه های مختلف و تحت عناوینی مثل مدیر تبلیغات ، دستیار برند و توسعه دهنده نرم افزار کار کرده ام .

 پشت سرم را می نگرم اینها را بیشتر می بینم :

 • تاسیس تلفن قصه گو مادربزرگ
 • طراحی و مدیریت محتوای سرویسهای تلفنی هوشمند و ارزش افزوده فراوان :
  تلفن عموپورنگ / سرویسهای تلفنی سرگرمی : فال حافظ ، مسابقات ، پیش بینی و … / تلفن قصه گو مادربزرگ / تلفن هوشمند اعلام نرخ ارز و طلا  / و …احتمالا در این زمینه اگر خود را پدر سرویسهای تلفنی ارزش افزوده بدانم ، بی راه نیست !
 • مدیریت تیم محتوا و تدوین طرح و ساخت محتوای ارزش افزوده
 • طرح و توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه
 • طرح و توسعه محصولات ویژه کودکان

و اکنون در کنار مدیریت موسسه فرهنگی و هنری چارسوق رسانه هنر ،  چند سالی می شود که به صورت آزاد در سمت مدیر واحد تولید محتوا ، مدیر محصول و مشاور  (Freelance)  با افراد و سازمان های گوناگون کار می کنم . این روزها هم روزهایی است که استارت آپ های جدیدی در پیش دارم ، برای تحقق یک آرمان .

چرایی ؟

اینکه بخواهی هنر را بدانی و همه بر حذرت دارند که ” اینجا ایران است ” و مثل بسازند که ” هنر آب و نان نمی شود ” تنها از من یک لجباز ساخت ، که ثابت کنم هنر ناب تر از هر ثروتی است ، نه به معنای شعار ، که در حیطه بازار هم هنر داد و ستد شدنی است . کِرم نوشتن که داشته باشی ، روزت سیاه میشود که تمام میشود و ننوشته ای . شاید سالی یا دو سالی گذشت که بدانم کجا بنویسم ؟ بلاگفایی که امروز خانه خراب شده (رویداد بسته شدن بلاگفا از ابتدای خرداد ۹۴ ) ، فیس بوکی که فیلتر هست و نیست ، اینستای عزیز یا توییتر استقلالی عزیز ! لاین هم مصیبت دیگری است ، و و و ! جمعش کنی با دو سه سایتی که دارم ، مصیبتت چند برابر میشود .

آحر آمده ام اینجا ، imanonline.ir ، و نتیجه این شد که همه مطالبم را اینجا بنویسم و بعد نسخه ای را رونوشت کنم هر جا هم که جایش بود بنشیند .محیط را هم ریسپانسیو فراهم کردم (همان واکنشگرای پارسی ) تا اگر حوصله داشتید با گوشی یا تبلت هم بتوانید سراغم بیایید .  خلاصه اش اینجا هستم که بنویسم . از روزمره تا قلمبه و سلمبه .

 

چگونگی ؟

همین که من آنلاین باشم و شما هم ، میشود با کمی اراده با هم بود . گفتگویی و یا کاری را آغاز کرد . کارهای انجام نداده ی بسیاری داریم . شاید تنها همراهی بتواند از پس زمان بر بیاید .

 

 

بروزرسانی در خرداد ۱۳۹۴

The following two tabs change content below.
ایمان میقانی
فیلمسازی که فیلم نسازد، میشود همین وبلاگ نویس پیش رویتان که گاهی سر از برنامه نویسی و گاهی از رسانه در می آورد . این وبلاگ را فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن می دانم .
 • مدیریت رادیو ما

  بسمه تعالی
  درود
  رادیو ما ” رادیو اینترنتی هنر ، فرهنگ و اندیشه” راه اندازی گردید .
  دعوت به همکاری از علاقمندان گویندگی ، اجرا ، نویسندگی و بازیگری رادیو : http://www.radioma.ir/job

 • با تشکر از ارسال دیدگاه .

  نظر میانه فعال باشد، نیازی به ارسال هر گونه نظرات ارسال شده می باشد .