ایمان میقانی منو

لینک

ایمان میقانی

چیستی؟

راست می گویند که سینما (هنر هفتم) تلفیقی از شش هنر قبل خود است. فیلمساز که باشی، مجبوری دستی بر آتش همه هنر ها داشته باشی، از قضای روزگار دست به رایانه (به یارانه هم دست برده ایم) هم ببری، یک آش شوربایی میشود که منم!

از خبرنگاری در دوران نوجوانی تا تصویرگری کتاب کودک، کاریکاتور و … رسیدیم به فیلمسازی تجربی.

از تجربه های فیلم سازی تا تاسیس یک موسسه فرهنگی و پایه گذاری رسانه بر خط تلفنی مختص کودکان (تلفن قصه گو مادربزرگ) راه کوتاه و سختی در پیش بود. سومین تلفن قصه گوی کشور و قدرتمندترین آنها در زمان خودش (و اکنون هم) . همین شد که کرم برنامه نویسی هم به جانم افتاد. چند سالی است که به جد در زمینه سرویسهای ارزش افزوده فعالم و به یک آرمان فکر میکنم  (اقتصاد هنر در ایران …). چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی، کسب مقام در چند جشنواره، تحقیق و تدریس از جمله فعالیت هایی است که تجربه کرده ام. در زمینه کاری با مجموعه های مختلف و تحت عناوینی مثل مدیر تبلیغات، مدیر روابط عمومی، مدیر واحد تولید محتوا، مشاور توسعه نرم افزار، مشاور رابط کاربری، مدیر واحد تولید محصول، مدیر واحد توسعه و نوآوری، دستیار برند و توسعه دهنده نرم افزار کار کرده ام.

پشت سرم را می نگرم اینها را بیشتر می بینم:

 • فیلمهای تجربی نسبتا موفق
 • ساخت برنامه های تلویزیونی
 • تاسیس تلفن قصه گو مادربزرگ
 • طراحی و مدیریت محتوای رسانه های تلفنی هوشمند (VAS services & Education):
  تلفن عموپورنگ / سرویسهای تلفنی سرگرمی( فال حافظ، مسابقات، پیش بینی و … / تلفن قصه گو مادربزرگ / سرویس تلفنی اعلام نرخ ارز و طلا  / و …) احتمالا در این زمینه اگر خود را پدر سرویسهای تلفنی ارزش افزوده بدانم، بی راه نیست!
 • مشاور و مدیر اجرایی نرم افزار مدیریت تماسVizi call
 • مدیریت تیم محتوا و تدوین طرح و ساخت محتوای ارزش افزوده
 • طرح و توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه
 • طرح و توسعه محصولات ویژه کودکان:
  مدیر محصول اپلیکیشن شادیانه (مدیریت دستگاه های هوشمند کودکان)

و اکنون در کنار مدیریت موسسه فرهنگی و هنری چارسوق رسانه هنر،  چند سالی می شود که به صورت آزاد در سمت مدیر واحد تولید محتوا، مدیر محصول و مشاور  (Freelance)  با کسب و کارهای مختلف و سازمان های گوناگون کار می کنم. این روزها هم روزهایی است که با وجود مشغله  فراوان، استارت آپ های جدیدی در پیش دارم، برای تحقق یک آرمان.

چرایی؟

اینکه بخواهی هنر را بدانی و همه بر حذرت دارند که « اینجا ایرانه » و مثل بسازند که : هنر آب و نان نمی شود،  تنها از من یک لجباز ساخت که ثابت کنم هنر ناب تر از هر ثروتی است، نه به معنای شعار که در حیطه بازار هم هنر داد و ستد شدنی است. کِرم نوشتن که داشته باشی، روزت سیاه میشود که تمام میشود و ننوشته ای. شاید سالی یا دو سالی گذشت که بدانم کجا بنویسم؟ بلاگفایی که امروز خانه خراب شده (رویداد بسته شدن بلاگفا از ابتدای خرداد ۹۴)، فیس بوکی که فیلتر هست و نیست، اینستای عزیز یا توییتر استقلالی عزیز! و و و! جمعش کنی با دو سه سایتی که دارم، مصیبتت چند برابر میشود.

آخر آمده ام اینجا، imanonline.ir و نتیجه این شد که همه مطالبم را اینجا بنویسم و بعد نسخه ای را رونوشت کنم هر جا هم که جایش بود بنشیند. خلاصه اش اینجا هستم که بنویسم. از روزمره تا قلمبه و سلمبه.

 

چگونگی؟

همین که من آنلاین باشم و شما هم؛ می شود با کمی اراده با هم بود. گفتگویی و یا کاری را آغاز کرد. کارهای انجام نداده ی بسیاری داریم. شاید تنها همراهی بتواند از پس زمان بر بیاید.

 

 

 

بروزرسانی در فروردین ۱۳۹۵

The following two tabs change content below.
ایمان میقانی
فیلمسازی که فیلم نسازد، میشود همین وبلاگ نویس پیش رویتان که گاهی سر از برنامه نویسی و گاهی از رسانه در می آورد . این وبلاگ را فرصتی برای بیشتر در کنار هم بودن می دانم .
ایمان میقانی

Latest posts by ایمان میقانی (نمایش همه)

 • مدیریت رادیو ما

  بسمه تعالی
  درود
  رادیو ما ” رادیو اینترنتی هنر ، فرهنگ و اندیشه” راه اندازی گردید .
  دعوت به همکاری از علاقمندان گویندگی ، اجرا ، نویسندگی و بازیگری رادیو : http://www.radioma.ir/job

 • با تشکر از ارسال دیدگاه .

  نظر میانه فعال باشد، نیازی به ارسال هر گونه نظرات ارسال شده می باشد .